Riktad-2022

Riktad 2022 – anmälan senast 5 oktober

OBS! Anmälan senast 5 oktober

Riktad är EFS i Sydsveriges årliga konferensdag. Vår längtan är att det skall vara en mötesplats, en ljuspunkt, en glädjefylld dag som bygger upp styrker, utmanar och utrustar. Men framför allt  – en dag då Jesus får lyftas upp, lovsjungas och äras! Temat och platsen för konferensen varierar varje år och den är öppen för alla.

Riktad 2022

Riktad 2022 kommer att hållas Östermalmskyrkan i Kristianstad den 15 oktober. Temat för dagen är
Kraftfulla rötter som ger hopp, det processar vi sedan på första halvan av dagen med 4 olika seminarium, om Guds ord och hur ökar vi läsandet och studerandet av Bibeln? På eftermiddagen får vi chansen att vara med på en exklusiv förhandsvisning av filmen Barfota rop, utifrån det så tar vi vidare frågan om våra väckelserötter och hur dessa kan bli till nytt liv idag. 

Här hittar du mer information om dagen och hur du anmäler dig.

https://efssyd.org/evenemang/riktad-2/